„Wikingowie” – sezony: 1 – 4

„Wikingowie” toserialowa podróż do ekscytującego starożytnego świata. To epicka seria opowiada o najodważniejszych i najbardziej brutalnie przerażających wojownikach w historii! Ragnar, przyszły wódz wikingów, pragnie wypełnić swoje przeznaczenie jako odkrywca i zdobywca, u boku ambitnego brata i wiernej żony. Ale gdy Ragnar prowadzi śmiałe wyprawy w odległych krainach za wielką wodą, zdradzieckie siły w jego nordyckiej ojczyźnie spiskują przeciwko niemu. Bohater musi prowadzić wojnę na polu bitwy i wewnątrz siebie, aby chronić swoją wolność, rodzinę i życie.

„Wikingowie” (tytuł oryginalny: „Vikings”) byli realizowani w latach: 2013 – 2020 jako wspólna produkcja kanadyjsko-irlandzka. Powstało sześć sezonów. Prezentujemy ten przebój telewizyjny od początku. Pierwszy sezon koncentruje się na Ragnarze Lothbroku (Travis Fimmel), niespokojnym młodym wojowniku i człowieku rodzinnym, który tęskni za znalezieniem i podbiciem nowych ziem po drugiej stronie morza i uznaniem łupów za swoje własne. Czy jego pragnienie, by płynąć na zachód i odkrywać nowe królestwa, zostanie zaspokojone?

„Wikingowie” to fenomen kulturowy. Jeden z najważniejszych seriali historycznych dekady, cieszący się popularnością wśród widzów na całym świecie i uznaniem krytyków (czego dowodem była m.in. nagroda Emmy, przyznana w 2020 roku). Twórcą pomysłu i jedynym scenarzystą tego dzieła był Michael Hirst („Elizabeth”, „Tudorowie”). Dzięki jego wybitnemu talentowi dramaturgicznemu „Wikingowie” to saga rodzinna, która opowiada niezwykłe historie z życia i epickie przygody najeźdźców i odkrywców z okresu Wieków Ciemnych.