Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU

Wydarzenia z nowej historii Polski, które wstrząsnęły opinią publiczną. Zbrodnie, których oficjalne wyjaśnienia budzą wiele kontrowersji. Szokujące kulisy afer politycznych. Serial dokumentalny „Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU” nie tylko przypomni głośne sprawy z pierwszych stron gazet, ale też zdemaskuje fałszywe teorie na ich temat. Podczas swojego dziennikarskiego śledztwa Tomasz Sekielski dotarł do nowych dowodów, odkrył istotne fakty, obnażył manipulacje wokół historii, które nigdy nie miały wyjść na jaw.

Każdy odcinek poświęcony jest jednej historii, wokół której do dziś toczą się spory. Czy śmierć byłego wicepremiera i lidera Samoobrony Andrzeja Leppera rzeczywiście była samobójstwem? Ukraiński trop w sprawie działalności Leppera podważa oficjalną przyczynę jego śmierci. To, w jaki sposób zostało przeprowadzone śledztwo także rodzi mnóstwo pytań.

25 lat temu były komunistyczny premier Piotr Jaroszewicz i jego żona zostali bestialsko zamordowani we własnym domu. Od początku uznano, że było to zabójstwo na tle rabunkowym. Czy sprawcom nie chodziło jednak o zdobycie informacji, które posiadał, i które chciał ujawnić Jaroszewicz? Dowody odnalezione przez Tomasza Sekielskiego rzuciły nowe światło na sprawę. Na ich podstawie w maju br. prokuratura wznowiła śledztwo.

Wątpliwości budzi historia skarbu Funduszu Obrony Narodowej powołanego przed II wojną światową, który miał pomóc w dofinansowaniu polskiej armii. Setki kilogramów złota, prawie 2,5 tony srebra, biżuteria i inne kosztowności to jedynie część depozytu składającego się na FON. Tomasz Sekielski badał sprawę tzw. szafy Bieruta i dalszych losów dóbr, które przed wojną polskie społeczeństwo ofiarowało armii.

Wśród kolejnych wydarzeń ważnych dla historii Polski są m.in. losy nazisty i zbrodniarza Erika Kocha uznanego winnym śmierci około 400 tysięcy Polaków. Dlaczego nie wykonano orzeczonego przez sąd wyroku kary śmierci na tym człowieku? Czy wybuch gazu w gdańskim wieżowcu w 1995 roku był przypadkowy? A może była to wina służb specjalnych, które chciały dotrzeć do mieszkania pracownika SB posiadającego ważne dokumenty dotyczące działalności Lecha Wałęsy? Tomasz Sekielski sprawdził również teorię mówiącą o budowie broni atomowej w Polsce. Czy rzeczywiście Edward Gierek - I sekretarz KC PZPR - zlecił prace nad nią? Dziennikarz sięgnął też do kontrowersyjnej historii więzień CIA w Polsce.

„Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU” w niedzielę o 21:00 w telewizji FOKUS TV.