Polsat Sport z rekordem oglądalności finału Mistrzostw Europy siatkarzy

19 września 2023

Polsat Sport z rekordem oglądalności finału Mistrzostw Europy siatkarzy

Sobotni mecz Włochy – Polska o tytuł Mistrza Europy siatkarzy nie tylko zaowocował złotymi medalami Biało-Czerwonych, ale okazał się także hitem oglądalności Polsatu Sport. Finał tegorocznego EuroVolleya oglądało ponad dwa razy więcej widzów
niż w 2009 roku, gdy Polacy także sięgali po złoto tego turnieju. Stacja pokonała swoich konkurentów, a w rankingu dziennym wszystkich kanałów telewizyjnych w Polsce po raz kolejny stanęła na podium!

Całkowita widownia Polsatu Sport w dniu finału Mistrzostw Europy siatkarzy wyniosła 5,7 mln. widzów. Dokładnie o godzinie 22:47, w kulminacyjnym momencie meczu, Polakom razem z Polsatem Sport kibicowały 2 miliony widzów. To najlepsze wyniki w historii Polsatu Sport, którego dzienny udział w polskim rynku telewizyjnym w dniu 16 września 2023 roku zamknął się w liczbie 5,5%. Średnia widownia tegorocznego EuroVolleya, w grupie wiekowej 4+, jest aż o 40% wyższa od turnieju z 2009 roku, gdy Polacy po raz pierwszy wywalczyli tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Konsekwentne wspieranie rozwoju polskiej siatkówki przez Telewizję Polsat przynosi więc znakomite wyniki, zarówno w ujęciu sportowym, jak i pod względem popularności dyscypliny i zawodników.

oferta