Grupa Polsat-Interia liderem Internetu w Polsce

10 maja 2024

Grupa Polsat-Interia liderem Internetu w Polsce

Grupa Polsat-Interia dodatkowo zdominowała pozostałych wydawców internetowych w Polsce w kategorii mobile. Według badań Mediapanelu (grudzień 2023 – kwiecień 2024) nieprzerwanie od 5. miesięcy jest najczęściej wybierana przez użytkowników smartfonów i tabletów. Grupa Polsat-Interia w kwietniu wygenerowała na tej platformie zasięg na poziomie 19,7 mln RU i tym samym rekordowo zwiększyła przewagę nad Grupą RAS Polska (Onet) i Grupą Wirtualna Polska. Obaj wydawcy tracą do lidera ponad 600 tys. RU.

 

Grupa Polsat-Interia posiada w swoim portfolio najpopularniejsze serwisy w kilku kategoriach tematycznych. Według badań Mediapanelu (kwiecień 2023 – kwiecień 2024) Pomponik.pl od roku nieprzerwanie panuje wśród serwisów plotkarskich i umacnia swoją pozycję. W ubiegłym miesiącu odwiedziło go prawie 8 mln internautów (RU), co zapewniło mu przewagę na poziomie niemal 1,7 mln RU nad drugim w zestawieniu serwisem Pudelek.pl (6,3 mln RU). Deccoria.pl (3,8 mln RU) od ponad 2 lat jest liderem w kategorii „Wyposażenie wnętrz i ogród”, a Zielona Interia (2,5 mln RU) najchętniej wybieranym serwisem o ekologii w Polsce.

 

Interia Geekweek dzięki zaufaniu ponad 5,2 mln internautów (RU) awansowała natomiast na pozycję nr 1 w swoim sektorze tematycznym („Nauka i Technologia”). Grupa Polsat-Interia w swojej ofercie posiada najchętniej odwiedzane serwisy pogodowe w kraju, z którymi prawie 9,5 mln użytkowników (RU) planowało m.in. Wielkanoc i majówkę.

oferta