2 miliony złotych na walkę z epidemią od Fundacji Polsat

31 marca 2020

2 miliony złotych na walkę z epidemią od Fundacji Polsat

Fundacja Polsat podjęła decyzję o kolejnym wsparciu walki z epidemią. Ze środków własnych Fundacja przeznacza 2 miliony złotych na zakup najpotrzebniejszego sprzętu dla służby zdrowia. Zostały już złożone zamówienia między innymi na kombinezony, gogle medyczne, maski chirurgiczne, maski KN 95 P2 czy rękawiczki ochronne. Pierwsze zamówienie jest już realizowane, dzięki czemu jeszcze w tym tygodniu sprzęt dotrze do lekarzy i pielęgniarek będących dzisiaj na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

 

Fundacja bierze również udział w akcji Telewizji Polsat i Biura Reklamy Polsat Media. W czwartek - 2 kwietnia - o 18.45 przed głównym wydaniem „Wydarzeń” zostanie wyemitowany specjalny blok reklamowy „Reklama na Ratunek - Razem w walce z koronawirusem”. Telewizja Polsat podjęła decyzję o przekazaniu czasu antenowego w postaci specjalnego bloku reklamowego, z którego przychód zostanie przeznaczony na rzecz walki z koronawirusem. Każdy bez wychodzenia z domu może wesprzeć, najbardziej potrzebujące szpitale i instytucje.

 

Fundacja wzięła również udział w przekazaniu przez Grupę Polsat – sieć Plus i Cyfrowy Polsat - 2200 tabletów dla ponad 400 domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych z 16 województw. Jest to  więcej niż początkowo deklarowano, ale udało się pozyskać dodatkowe 200 tabletów dla najbardziej potrzebujących. Dzięki temu w sumie przekazano 2200  tabletów.

oferta