The Brain

Czy wiesz, że ludzki mózg zbudowany jest z około 86 miliardów neuronów? Jest to około 4 razy więcej niż liczba wszystkich urządzeń (telefonów, komputerów, itp.) podłączonych do Internetu w 2016 roku (22,9 miliarda)? Podczas snu mózg porządkuje ślady pamięciowe z wydarzeń, które miały miejsce w ciągu dnia i utrwala je. Jednym z zadań mózgu jest nieustanne przewidywanie tego, co może się wydarzyć i zmniejszenie zaskoczenia. To trudne zadanie w przypadku zachowań innych ludzi, ale proste jeśli chodzi o nas samych.

Chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić do czego można wykorzystać niezwykłe zdolności, które drzemią w twojej głowie? „The Brain. Genialny Umysł” - wielomilionowa publiczność, spektakularne konkurencje, ale przede wszystkim niezwykli uczestnicy: ich zdolności umysłowe wykraczają daleko poza to, co znane w telewizji. Biorących udział w programie geniuszy ocenią jurorzy: naukowiec potrafiący najlepiej wyjaśnić ludzkie zachowanie poprzez analizę aktywności układu nerwowego, który specjalnie do tego programu przyjechał ze Stanów Zjednoczonych - dr Mateusz Gola; wybitny aktor teatralny, telewizyjny i filmowy Cezary Żak; pięciokrotny Mistrz Świata, sześciokrotny Mistrz Europy oraz ośmiokrotny Mistrz Polski w prestiżowych zawodach „Strongman” Mariusz Pudzianowski; wszechstronna aktorka telewizyjna i teatralna Anita Sokołowska. Show poprowadzi dziennikarz i komentator Polsatu Sport Jerzy Mielewski, a kulisy przygotowań uczestników zrelacjonuje aktorka Agnieszka Sienkiewicz.

„The Brain. Genialny Umysł” to program jakiego do tej pory w Polsce nie było. Bohaterami każdego odcinka są zwykli ludzie: dorośli i dzieci od lat sześciu, ale ich zdolności umysłowe wykraczają poza wszelkie standardy. Uczestnicy charakteryzują się wyjątkową pamięcią, wybitnym talentem matematycznym i ponadprzeciętnymi zmysłami smaku i dotyku. Swoje niesamowite i często nadnaturalne zdolności wykorzystują w różnych dziedzinach. Potrafią rozpoznać utwór tylko po samych krokach tancerzy, określić 100 rodzajów piwa czy odgadnąć po odgłosie gatunek ptaka. Uczestnicy „The Brain” podejmują wyzwanie w studiu na oczach publiczności oraz jury, którzy wspólnie będą decydować, kto zwycięży. Co tydzień pięć nowych osób o genialnych umysłach będzie walczyć o nagrodę pieniężną, ale wygrać może tylko jedna.