Niania w wielkim mieście

Serial obyczajowy „Niania w wielkim mieście” opowiada o losach Dany, która świeżo po skończeniu studiów stoi w obliczu ważnych decyzji. Chce być psychologiem w Warszawie, ale bez rodzinnego zaplecza i koneksji, jej wysiłki by znaleźć dobrą pracę są bezowocne. Los rzuca Danie koło ratunkowe i dziewczyna podejmuje pracę w ekskluzywnej agencji niań. W tytułowej roli wystąpi Magdalena Lamparska. Towarzyszyć jej będą: Kamilla Baar – Kochańska, Przemysław Sadowski i Stefan Pawłowski.

Dana jako opiekunka wynajmowana przez różne rodziny trafia w samo serce problemów, nie tylko swoich podopiecznych, ale i ich rodziców. Wbrew swoim początkowym obawom, okazuje się, że ma wybitny talent pedagogiczny, serce do dzieci i umiejętność rozwiązywania problemów. Praca niani, która miała być chwilowym zajęciem, przynosi jej nie tylko satysfakcję, ale i liczne przygody. Pojawia się też uczucie. Jacek (Przemysław Sadowski) - wybitny psycholog dziecięcy, związany jest z Moniką (Kamilla Baar – Kochańska), szefową Dany. Bohaterka nie chce być „tą trzecią”, ale serce nie sługa. W dodatku poznaje Kubę (Stefan Pawłowski), któremu być może nie wystarczy przyjaźń. Choć początkowo relacja z Jackiem wydaje się pewnym związkiem dwóch dążących ku sobie serc, z biegiem czasu sytuacja staje się coraz mniej oczywista. Tym bardziej, że Monika dramatycznie potrzebuje pomocy Jacka, a on czuje się zobowiązany jej udzielić. Dana nie chce zawsze czekać na ławce rezerwowych.

W agencji niań, stykając się z różnymi sytuacjami, Dana dojrzewa także do rozwiązania własnych problemów, w tym do uporania się z trudnym dla niej konfliktem rodzinnym, kalectwem małego brata i własną w tym winą. W chwilach, gdy nadciągają czarne chmury, Dana zawsze może liczyć na swoją najlepszą przyjaciółkę. Ewa (Aleksandra Grzelak) wyciąga ją z rozlicznych tarapatów i czasami nawet wspiera finansowo.

W serialu obok Magdaleny Lamparskiej, Kamilli Baar – Kochańskiej, Przemysława Sadowskiego i Stefana Pawłowskiego występuje plejada aktorów, a wśród nich m.in: Mateusz Rzeźniczak, Anna Dereszowska, Dorota Chotecka, Paweł Wawrzecki, Marta Chyczewska, Katarzyna Cynke, Dagmara Bąk, Aleksandra Grzelak i Paweł Orleański. Gościnnie wystąpią m.in.: Daria Widawska, Paulina Chruściel, Marta Żmuda – Trzebiatowska, Krzysztof Stelmaszyk, Joanna Orleańska, Natalia Klimas, Mateusz Banasiuk i Jowita Budnik.