„Siatkarskie Plusy – Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki” na żywo w Polsacie i Polsacie Sport

09 stycznia 2019

„Siatkarskie Plusy – Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki” na żywo w Polsacie i Polsacie Sport

W sobotę, 12 stycznia o godzinie 20:05 odbędzie się wielka gala, podczas której zostaną nagrodzeni najsłynniejsi siatkarze i trenerzy. „Siatkarskie Plusy – Galę 90-lecia Polskiej Siatkówki” poprowadzą Małgorzata Glinka, Łukasz Kadziewicz oraz Jerzy Mielewski. 

 

90 lat siatkówki w Polsce to wielkie pasmo sukcesów zarówno reprezentacji kobiet, jak i mężczyzn. Na koncie naszych siatkarzy są m.in. medale Igrzysk Olimpijskich (pamiętne złoto z Montrealu w 1976 roku, ale również wcześniej brązowe medale reprezentacji kobiet w 1964 i 1968 roku), Mistrzostw Europy (dwukrotne mistrzostwo kobiet w roku 2003 i 2005 roku oraz mistrzostwo mężczyzn w 2009 roku) czy Mistrzostwo Świata, które siatkarze obronili w ubiegłym roku, po raz drugi w historii pokonując w finale Brazylię. Podczas 90 lat siatkówki w Polsce nasze drużyny narodowe wywalczyły niemal 200 medali na imprezach międzynarodowych.

 

W trakcie „Siatkarskich Plusów – Gali 90-lecia Polskiej Siatkówki” zostaną nagrodzone osoby zasłużone dla Polskiej Siatkówki. W tym dostojnym gronie znajdą się mistrzowie i medaliści najwyższej rangi siatkarskich imprez międzynarodowych: mistrzostw Europy, świata, Pucharów Świata, Ligi Światowej i Olimpiad. Uhonorują ich osobowości ze świata sportu, działacze polskiej oraz europejskiej i międzynarodowej federacji siatkarskiej, a także przedstawiciele sieci Plus, sponsora Polskiej Siatkówki. Wydarzenie zaszczyci liczne grono przedstawicieli władz państwowych, biznesu i przyjaciół Polskiej Siatkówki. Na scenie podczas gali pojawią się złote gwiazdy polskiej muzyki takie jak: Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Igor Herbut, chór Sound’n’Grace oraz Filip Lato.

 

Już od godziny 19:00 oraz po transmisji oficjalnej części gali, na antenie Polsatu Sport specjalne studio, w którym m.in. relacje reporterskie Marcina Lepy, Adriana Brzozowskiego i Bożeny Pieczko. Wśród gości osoby nagrodzone podczas gali, a także gwiazdy i legendy polskiej siatkówki. Studio poprowadzą Karolina Szostak i Krzysztof Wanio.

oferta