Ponad milion widzów serialu „Mecenas Lena Barska” w Czwórce

25 października 2017

Ponad milion widzów serialu „Mecenas Lena Barska” w Czwórce

Średnio 1 mln 6 tys. widzów gromadzi w piątki o godz. 20:00 najnowszy serial Czwórki „Mecenas Lena Barska". Emitowana od października w jednym z najbardziej konkurencyjnych pasm, w którym o widza rywalizują najatrakcyjniejsze propozycje największych stacji, nowość Czwórki uzyskała prawie 7% udziałów w rynku. Wyniki te zapewniły stacji czwartą lokatę w czasie emisji serialu oraz podwojenie widowni i udziałów rok do roku. W grupie komercyjnej udziały serialu przekroczyły 5%, a na multipleksie wyniosły 8,6% (SHR DTT 4+) i 7,7% (SHR DTT 16-49).

Serial emitowany jest dodatkowo w niedziele o godz. 22:00, gdzie średnia widownia pierwszych trzech odcinków sięgała 570 tys. osób, przy udziałach w rynku na poziomie 5,1% oraz 4,3% w grupie komercyjnej.

„Mecenas Lena Barska” to opowieść o życiowych i zawodowych perypetiach rozwiedzionej czterdziestoletniej prawniczki z dwójką dzieci, która podejmuje się prowadzenia najtrudniejszych spraw z dziedziny prawa rodzinnego. W roli tytułowej występuje Izabella Bukowska, a towarzyszą jej m.in. Ludmiła Warzecha, Natalia Idzikiewicz, Marta Termena, Piotr Wiszniowski, Andrzej Pieńko i Jakub Dyniewicz.

 

oferta